Archeopark – Hanušovce nad Topľou

Kto by nechcel cestovať v čase a na vlastnej koži zažiť skutočnosti poznané len z kníh a encyklopédií …?

Deťom z triedy Motýlikov, Slniečok, Mravcov a Kvetiniek sa to podarilo. Dňa 24. mája sa aspoň na chvíľu preniesli do rozprávky z obdobia praveku a stredoveku prostredníctvom piatich obydlí, ktoré sme si reálne poprezerali v prírodnom prostredí areálu Kaštieľa v Hanušovciach. Kaštieľ prekvapil svojou veľkosťou a množstvom exponátov v životnej veľkosti. Krásne sály s nábytkom a zelená kachľová piecka umocňovala atmosféru dávnej doby, kde sme sa aspoň na chvíľu cítili ako princovia a princezné. Zaujali nás živočíchy, huby, zbrane z druhej svetovej vojny, zbierka starých kníh a parožia.

V archeoparku sme si vyskúšali streľbu lukom, zahrali na kovovej  a drevenej zvonkohre, videli prácu na hrnčiarskom kruhu – samotnú výrobu hlinených nádob.             V expozícií pod kaštieľom sú nainštalované postavy z rôzneho dobového obdobia, ktoré sú spojené s edukatívnym bádaním na interaktívnej tabuli. Nádherný výhľad       do okolia nám umožnila drevená veža, z ktorej sme pozorovali pasúceho sa koníka, sliepky a perličky.

Odniesli sme si cenné poznatky z našej histórie a čo je najdôležitejšie, prežili sme nádherný deň plný zábavy a radosti. Náramky priateľstva, prstene vyrobené z drôtu od milých zamestnancov  kaštieľa zostanú navždy ako milá spomienka na záverečný výlet našej materskej školy.

           trieda Motýlikov

Posted in Nezaradené.