Jesenná turistika

Jeseň patrí medzi najkrajšie ročné obdobia a ponúka príležitosť rozšíriť si vedomosti a využiť zmeny v prírode na mnohé zaujímavé hry a aktivity.

A tak nás – deti z triedy kvetiniek, farebné lístie, pofukujúci vetrík a svieži vzduch vylákali na krátku túru do lesa. V stredu 16. októbra sme sa teda dobre poobliekali, zbalili niečo na občerstvenie a vyrazili na cestu – smer Marakaňa.

Na začiatku cesty sme s deťmi pozorovali stromy a ich krásne sfarbené lístie, poznávali rozdiely medzi listnatými a ihličnatými stromami.  Naša trasa viedla aj hlbšie do lesa, kde si deti otestovali svoju odvahu a šikovnosť pri krátkom výstupe náročnejším terénom. Výstup nám spríjemňovalo príjemné šušťanie listov pod nohami. V lese sme si vyskúšali aj chôdzu po kmeni  spadnutého stromu, pozorovali sme huby, objímali stromy. Nezabudli sme však ani na oddych a vodu, dopriali sme si aj niečo sladké na energiu a vitamíny v podobe jabĺčok a banánov.

A keďže nám počasie prialo aj slniečko hrialo tak sme pri našich potulkách načerpali novú energiu, nadýchali sa sviežeho vzduchu, podporili imunitu a upevnili aj puto medzi deťmi navzájom.

Prežili sme spolu skvelé dopoludnie a už teraz sa tešíme na ďalší pekný spoločný zážitok!

Zuzana Vargová, Lenka Stanková

 

Posted in Nezaradené.