Jesenný Deň materských škôl

Deti z triedy lienok strávili” jesenný Deň materských škôl”  dňa 25. 10. 2023 na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Milo ich privítali rozprávkové postavičky Mickey a Minnie, ktoré mali pre deti pripravené rôzne aktivitky a sprevádzali ich počas celého dňa. Tvorili  farebný obraz z opadaných listov, vytvárali z plodov jesene (z gaštanov, šípok, orechov aj žaludí) rôzne obrázky podľa vlastnej fantázie, odtláčali si rúčky a vytvorili tak šarkana, prešli sa po pocitovom chodníku, triedili plody jesene a následne z nich  podľa predlohy vytvárali rôzne geometrické tvary (kruh, štvorec, obdĺžnik, trojuholník) s daným počtom v obore do 10, hrali sa hru Jeleň a líška a prostredníctvom balónov napodobňovali padanie listov. Posilnili sa chutnými dobrotami, ktoré pripravili študentky Pedagogickej fakulty.

Posted in Nezaradené.