Oliverko z triedy VČELIČIEK vybojoval 1. miesto

TALENT ZDEDIL PO STAROM OTCOVI

Sobotňajšie dopoludnie 17. júna 2023 patrilo v rekreačnom stredisku Sigord cyklistom. Práve tam sa konal 3. ročník podujatia pod názvom MTB Slovenský opál. V kategórii chlapci do 3 rokov aj naša materská škola mala svoje zastúpenie.

                                                                                                              Oliverko Centko

 z triedy Včeličiek v tejto kategórii vybojoval 1. miesto a získal víťazný pohár banského škriatka Permoníka a zlatú medailu.

Svoj talent Oliverko rozvíja pod vedením svojich rodičov aj  starých rodičov, keď denne prejde niekoľko kilometrov na detskom odrážadle. Najnovšie si svoje zručnosti zdokonaľuje už aj na bicykli  spoločne so svojim starým otcom Petrom Centkom, ktorý je bývalý dlhoročný reprezentant TJ Lokomotíva Prešov a majstrom ČSSR v cestnej cyklistike v kategórii mužov  z roku 1988. Dosiahol množstvo domácich aj zahraničných ocenení. Teraz sa rekreačne venuje horskej cyklistike a pre túto svoju vášeň v Oliverkovi získava partnera. Čas ukáže, či sa v Prešove nájde ďalší takýto cyklistický talent.

Je šťastím pre deti, keď im dospelí – rodičia, starí rodičia venujú svoj čas a objavia v nich talenty, ktoré môžu byť zdedené práve po nich.

Oliverkovi blahoželáme a prajeme mu zažiť ešte množstvo takýchto skvelých športových úspechov.

Posted in Nezaradené.