Hor sa za rozprávkou

„Kde bolo tam bolo, kde sa piesok lial a voda sa sypala …“.

Takto sa začína každá dobrá rozprávka, kde zápasí dobro so zlom, čarodejnicami, škriatkami či dokonca zlými drakmi. Preniesť sa do rozprávky a prežívať príbeh s rozprávkovými hrdinami je pre naše deti každodenným zážitkom.

Aj keď máme rozprávky v materskej škole, neváhame si vyraziť do blízkej knižnice plllllllnej rozprávok. Dňa 15. februára deti z triedy Motýlikov navštívili knižnicu P. O. Hviezdoslava v Prešove – pobočka na Sídlisku 3, kde spoznávali príbeh o maškrtnej stonožke. Bolo to naše už druhé príjemné stretnutie s pani knihovníčkou. V úvode nám porozprávala o tom ako vzniká kniha, ako sa máme o knihu starať a ako s ňou zaobchádzať. Prezreli sme si množstvo rozprávkových kníh.

Maškrtná stonožka bola hrdinkou našej druhej návštevy. Pri počúvaní rozprávky sme sa nenápadne stali jej súčasťou. Zážitkové čítanie je pre nás veľkou zábavou. Vytvorili sme si vlastnú stonožku odtláčaním prstov na papier, ktorú sme si hrdinsky niesli do škôlky.

Skoro všetci kamaráti z našej triedy už čoskoro budú prváci. Tešíme sa, že sa naučíme čítať, písať … a kniha sa stane našim najlepším priateľom.

PaedDr. Silvia Maľuková

Posted in Nezaradené.