Načo boli deti z triedy Slniečok najviac zvedavé?

V piatok 21. apríla k nám zavítal hosť. Ako sa volá, ako vyzerá a čo prinesie nikto z detí nevedel, a tak ho s netrpezlivosťou čakali. Do triedy vstúpila ženská postava s knihami v rukách a veľkým úsmevom na tvári, usadila sa do pripraveného kresla a začala nezáväzný
rozhovor s našimi predškolákmi. „Ahoj decká, volám sa Marka Staviarska a priniesla som Vám pár kníh. Z jednej knihy Vám
prečítam rozprávku.“ – predstavil sa náš hosť a začal listovať v jednej z kníh. „Táto kniha, ktorú som pre Vás napísala…“ V tej chvíli deti vedeli s istotou, že tá milá dáma, ktorá im bude čítať rozprávku je pani spisovateľka píšuca knihy pre deti. Marka Staviarska je verejnosti známa ako spisovateľka, filmová producentka, scenáristka a šéfredaktorka detského časopisu Šikovníček. V rámci konceptu tretieho ročníka literárneho festivalu Zvedavé čítanie, do ktorého organizátori festivalu zahrnuli aj našu materskú školu, spisovateľka súčasnej detskej literatúry sa stala na chvíľu súčasťou edukačného procesu, pani učiteľkou, ktorá deťom prečíta rozprávku pred spaním. No nezostalo len pri jednej rozprávke. Príbehy o zvieracích hrdinoch natoľko zaujali, že pani spisovateľka čítala príbeh za príbehom
a od zvedavosti, ako to skončí, deti s napätím počúvali každučké slovo. Čítanie spisovateľky Marky Staviarskej prebudilo ešte viac detskú zvedavosť.

Posted in Nezaradené.