Spišský hrad – Hradohranie

Spišský hrad  je  jeden z najrozsiahlejších hradov Európy zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tento rok sme ho navštívili v júni vrámci školského poznávacieho výletu. Zúčastnili sa ho deti predškolského veku z tried Mravce, Kvety, Slniečka a Motýle.

Ako si krátili čas deti v dobách dávno minulých? Ako sa hrali a čím chceli byť? To všetko nám ukázali na Spišskom hrade. Rytierska cesta odvahy, streľba z luku, hry pre mladé dvorné dámy, čakali na všetky deti na najväčšom hradnom nádvorí.

Strávili sme tam celé podujatie, ktoré spočívalo v netradičnom putovaní hradnými nádvoriami, ale i v zábavných a trošku aj záludných úlohách pod názvom – HRADOHRANIE. Je to jedinečné podujatie , kde ide o spojenie histórie a športu.

Animátori si pripravili mnoho súťaží, v ktorých boli naši hradní pútnici, po splnení všetkých úloh, odmenení pečiatkami (skupina, ktorá mala najviac pečiatok zvíťazila). Každá skupina nazbierala dostatočný počet pečiatok, a tak boli odmenení certifikátom a sladkosťami.

Okrem prehliadky nádvoria sme preskúmali aj vnútornú časť hradu, kaplnku, mučiareň, hradnú kuchyňu. Tí odvážnejší absolvovali nezabudnuteľný výstup na hradnú vežu, odkiaľ sa im naskytol krásny pohľad na celý Spiš.

Po pestrom programe na nádvorí Spišského hradu sme deň  zakončili chutným obedom v Spišskom podhradí. Atraktívne okolie reštaurácie deti využili na posledné vyšantenie sa na hojdačkách a preliezačkách.

Každý mal dostatok suvenírov, tak sme mohli spokojne odísť domov.

Dovidenia o rok kamáráti.

Mgr. Ingrid Lapšanská

Posted in Nezaradené.