13. ročník Olympiády v plávaní v Bajkalskej rybičke

Záver školského roka v Materskej škole Bajkalskej tradične patrí olympiáde v plávaní. Tento rok sme odštartovali už 13. ročník, ktorý sa konal v piatok 8. júna 2018. za prítomnosti Mgr. Ľudky Kravčákovej, ktorá slávnostne otvorila olympiádu úderom na gong. Verili sme aj keď piatok trinásteho sa považuje za nešťastný deň, že deťom z materských škôlv rámci Prešova a jeho okolia prinesie šťastie, úsmev a radosť. Priestory bazéna sa premenili na detský svet Tramtária. V úvode olympiády na kamarátov čakala úloha, ktorú si pripravila pani učiteľka Zuzka so svojimi deťmi. Spoločne sme sa pretancovali do čarovného sveta v ktorom si všetky deti vyrábali z farebných papierov vodný svet v podobe farebných lodičiek. Po ich výrobe sme spoločne odplávali do priestorov bazéna, kde si deti vyskúšali byť ozajstnými športovcami. Okrem súťažiacich detí a ich pani učiteliek, všetkých športovcov usilovne povzbudzovali celý kolektív učiteliek materskej školy Bajkalskej.

Prostredníctvom súťažných disciplín ako Horúce loptičky, Ťahanie dreva, Medúza či Splývanie si mohli naši súťažiaci vyskúšať, že plávanie je príjemný a zábavný šport a treba sa ho naučiť. Každý súťažiaci si samozrejme aj vďaka podpore nášho mesta Prešov a Rodičovského združenia pri MŠ Bajkalská 31 v Prešove mohol z olympiády odniesť krásnu odmenu, ktorú im osobne odovzdala a každému súťažiacemu zablahoželala pani Ľudka Kravčáková. Vo finále sa stretli víťazné materské školy, ktoré sa nakoniec umiestnili na týchto víťazných miestach:

1. miesto: MŠ Fraňa Kráľa
  2. miesto: MŠ Čapajevova
  3. miesto: MŠ Bajkalská

Po zdolaní všetkých vodných disciplín sa všetci súťažiaci preplávali do priestorov vestibulu kde bolo pre nich pripravené občerstvenie. Počas plnenia si vyhladovaných žalúdkov a naberania nových síl si deti medzi sebou nielen vymieňali zážitky z prežitého dňa, ale pozreli si rozprávku o ozajstnom živote námorníkov na mori. Po občerstvení prišiel záver našej úspešnej olympiády, kde si všetci športovci za svoju úspešnosť , zdatnosť a šikovnosť prevzali diplomy.

Všetkým deťom sme zapriali veľa krásnych zážitkov počas leta a som želaním stretnutia sa na ďalšej olympiáde v plávaní sme museli opustiť čarovný svet Tramtária a vrátiť sa naspäť do svojej materskej školy. Odniesli sme si nezabudnuteľné zážitky. Veríme, že záujem o tento druh športu bude neustále narastať. Veď nie nadarmo sa hovorí “V zdravom tele, zdravý duch”.