Aby sme nezabudli

Aby sme nezabudli na tých,

ktorí bránili našu vlasť a položili životy za našu slobodu,

ktorí bojovali za lepšiu budúcnosť ďalších generácií,

ktorí prežili a nanovo vybudovali naše mesto…

 

Aby sa na nich nezabudlo,  porozprávajte  deťom  príbeh o odvahe, nebojácnosti, o hrdinstve, statočnosti ľudí, ktorí, ako v rozprávke,  hnali zlé vojsko kráľa Kazisveta z našej krajiny. My sme tak urobili.

Naša minulosť je písaná skutočnými príbehmi, niektoré s dobrým iné so smutným koncom. Príbeh o hrdinstve má dobrý koniec. Krajina bola zachránená, aj keď niektorí odvážni bojovníci položili za  jej záchranu život.

„Boli to ozajstní hrdinovia!“ – skonštatovali  na záver  naši predškoláci.

Svoj obdiv a úctu padlým hrdinom vzdali položením bielych karafiátov k pomníku Červenej armády,  dňa 19. januára na pietnom akte, ktorým si mesto Prešov pripomenulo významnú historickú udalosť –  Oslobodenie nášho mesta.

                                                                                                                                                           Mgr. Daniela Fabianová

 

https://www.presov.sk/oznamy/74-vyrocie-oslobodenia-sme-si-v-presove-uctili-spomienkou.html

 

foto: zdroj www.presov.sk

Posted in Nezaradené.