Tvorivé dielňe pre mamičky

Krásny slnečný deň bol predzvesťou milej akcie, ktorá sa konala 10. mája 2018 na dvore pri MŠ Bajkalskej. Pozvanie na strávenie tvorivého a tanečného popoludnia s blížiacim sa sviatkom maiek s radosťou prijali (nielen) mamičky, ale aj oteckovia, súrodenci či starí rodičia, ktorých srdečne privítala pani riaditeľka krásnou básničkou o mamkách.

Do tejto milej akcie sa zapojilo všetkých 9 tried MŠ na čele s ich pani učiteľkami – triedy Rybyčiek, Lienok, Motýľov, Slniečok, Včeličiek, Slnečníc, Kvetiniek, Húsatiek a Mravčekov, ktoré nám ukázali veľkú dávku tvorivosti . strihalo sa, lepilo sa, skladalo… Každé dieťa si totiž vlastnoručne /prípadne s malou asistenciou rodiča :o) / vyrobilo jedinečný farebný kvietok z papiera, ktorého názov sa ukrýval v hádankách pripravených pre jednotlivé triedy. Papierové kvety najrôznejších druhov, pestrých farieb a tvarov nakoniec deti prilepili na pripravené veľké zelené papierové srdce bude zdobiť brány vestibulu pri vstupe do MŠ a pripomínať nám dnešné milé pestrofarebné popoludnie…

Program pokračoval tanečnou časťou. Najprv sa na rytmus chytľavel pesničky “Vijeme venček, vijeme” zvŕtali deti s pani učiteľkami, potom ich nasledovali mamky a ockovia. Na záver ich detičky prekvapili milou pozornosťou, ktorú si pre nich vopred v triedach pripravili prípadne srdiečkom, ktoré si mamky mohli zakúpiť ako spomienku na toto vydarené podujatie.

A nám, mamkám, ostáva povedať len jedno veľké – Ď A K U J E M E !

Jana Herdická

Posted in Nezaradené.